AlpyWiosna coraz bardziej wkracza do naszego życia a także pod jej wpływem pojawia się coraz więcej promocji w liniach lotniczych. Jednak turyści, którzy kochają narty mogą jeszcze nacieszyć się ostatnim śniegiem w Alpach. Tam w wyższych partiach zima miewa się jeszcze całkiem nieźle. Alpy posiadają wiele miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z takich obszarów jest Vorarlberg, czyli najbardziej wysunięty na zachód punkt naszego austriackiego sąsiada. Ponadto wszyscy narciarze znają takie miejsca jak Montafon i Brand. Fani nart i snowboardu znajdą tu mnóstwo stoków i torów saneczkowych. Kto planuje wczasy całą rodziną mogą wybrać się do Brandenertal,który oferuje mnóstwo kompleksów wypoczynkowych dla rodzin. Austria to nie tylko miejsce dla narciarzy ale także dla tych, którzy uwielbiają górskie spacery a także zwiedzanie szlaków turystycznych. Turystów czeka tutaj aż prawie 300 kilometrów ścieżek i tras.

AlpyAustria to kraj tradycji, a tym regionie szczególnie widać ślady regionalizmu i domowej, gościnnej atmosfery. W Vorarlbergu produkuje się typowo górski, twardy ser. Najczęściej produkuje się go w alpejskich halach. Z kolei typowo dla miejscowości Montafon znany jest chudy ser- Sura Kees. Turyści mają okazję odwiedzić Dom ser- Kase Haus i zobaczyć produkcję sera. Dodatkowymi niespodziankami w tych obszarach są psie zaprzęgi. Wczasowicze mogą wziąć w nich udział a także uczestniczyć w kuligach z noclegami w przytulnych hotelach.

Wiele linii lotniczych oferuje ostatnie promocje last minut na bilety. W ofercie można oprócz zabukowania biletów wynająć także hotel a także transfer z lotniska a także karnety na trasy zjazdowe. Wielu Polaków korzysta z opcji pożegnania zimy w Alpach, choć wcześniej częściej wybierali Słowację. Lot oferował bilety lotnicze do Popradu, który jest głównym ośrodkiem narciarskim w Tatrach. Połączenie z Popradem wprowadził do swojej siatki połączeń Eurolot. Początkowo miały być to tylko rejsy w okresie zimowym, jednak na stałe ten kurs wszedł do siatki Eurolotu, gdyż cieszył się ogromną popularnością wśród turystów.