Bilety lotnicze do Nowego JorkuNowy Jork to jedne z najpopularniejszych miast na świecie. Inaczej zwane jest wielkim jabłkiem, lub miastem, który nigdy nie zasypia. Już same określenia zachęcają do zapoznania się z jego wnętrzem a może nawet do zaplanowania wczasów w Stanach Zjednoczonych. Nowy Jork jest bardzo zaludniony, mówi się tutaj ponad 40 różnymi językami. Jest to największe centrum biznesowe świata, w którym swoją siedzibę ma ONZ.

Co roku do Nowego Jorku przybywa kilkadziesiąt milionów turystów. Przede wszystkim są zainteresowani zwiedzaniem Statuy wolności, Wall Street, Muzeum Historii Naturalnej, mostu Brooklyńskiego, Ellis Island. Mimo, że Nowy Jork nie należy do najtańszych miast, można znaleźć tutaj tańsze noclegi i hotele. Mimo że w mieście znajdują się liczne wysokie gmachy i mnóstwo budynków, znajdziemy tutaj także wiele zielonych miejsc. Zlokalizowanych jest tutaj mnóstwo parków i skwerów. Na turystów czeka również bardzo bogate życie nocne. Same hotele zapewniają wiele rozrywek, a nocne kluby mogą przyprowadzić o zawrót głowy nawet najbardziej rozrywkowych wycieczkowiczów.

Bilety lotnicze do Nowego Jorku zawsze kojarzyły się Polakom z wysokimi cenami. Teraz podróżowanie to już nie tylko rozrywka dla bogaczy, dlatego nawet odległe miejsca mogą kusić niskimi cenami i ciekawymi propozycjami. Linie lotnicze Alitalia oferują połączenie z Nowym Jorkiem z Pragi. Powrót będzie realizowany do Warszawy. W obydwie strony polecimy już za niecałe 1000 złotych. Loty będą realizowane w listopadzie i grudniu. Jeśli wiec trudno dostać urlop w typowo wakacyjnych miesiącach, można bez straty przenieść go na późniejszy termin i przeżyć niezapomnianą przygodę w czasie kiedy w Polsce czeka nas tylko szarość i jesienna słota.

Alitalia to włoski przewoźnik o ponad 60-letniej tradycji. Jego główna baza znajduje się w Rzymie. Linie należą także do sojuszu Skyteam. Alitalia lata po Europie, Azji, Afryce a także oferuje bilety lotnicze do obydwóch Ameryk. Podczas dłuższych lotów pasażerowie mogą odczuć szczególną opiekę i czujność linii. Można skorzystać z bogatej oferty cateringowej a także posłuchać muzyki, oglądać filmu i korzystać z Internetu. W samolocie można otrzymać także bogatą ofertę czasopism włoskich i międzynarodowych.